ЖОВТОВОДСЬКА ГУМАНІТАРНА ГІМНАЗІЯ ім. ЛЕСІ УКРАЇНКИ
з поглибленим вивченням іноземних мов
при Дніпропетровському національному університеті

  Жовтоводська гуманітарна гімназія ім. Лесі Українки є державним навчальним закладом України, який задовольняє освітні потреби обдарованих та здібних дітей в одержанні гуманітарної освіти. Як освітній заклад нового типу, гімназія виступає осередком відродження нації, виховання в молоді почуття національної свідомості й гідності, загальнолюдських цінностей, працює над зміцненням інтелектуального та культурного потенціалу нової України. День відкритих дверей
  Спільна діяльність педагогів та учнів гімназії спрямовується на утвердження гуманістичного призначення освіти, її визначної ролі в економічному, соціальному, політичному і духовному оздоровленні суспільства.
  Як державний освітній заклад, гімназія повністю забезпечує зміст освіти, що відповідає державному стандарту з усіх навчальних предметів. Головною метою діяльності колективу є формування і розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з свідомою громадянською позицією, системою наукових знань про природу, суспільство, глибоким знанням іноземної мови; особистості, готової до професійного самовизначення через здобуття відповідної освіти у вищих навчальних закладах.
  Працюючи над проблемою створення розвиваючого освітнього соціально-культурного середовища як основної передумови розвитку творчої особистості, в умовах відкритого суспільства, педагогічний колектив гімназії діалектично поєднує національний та інтернаціональний зміст освіти, забезпечує доступ до скарбниць світової культури, належний рівень міжнаціонального спілкування. За час свого існування з 1993 року Жовтоводська гуманітарна гімназія перетворилася на потужний навчально-методичний центр з питань вивчення іноземних мов. Гімназія має досвідчені педагогічні кадри. З 41 педагога 13 вчителів-методистів, 20 вчителів вищої категорії, 1 старший вчитель. 31 вчитель гімназії має педагогічний стаж більше 10 років. З року в рік зміцнюється матеріально-технічна база Колектив гімназії на Тарасовій горі навчального процесу. В гімназії створено 3 лінгафонних, 2 потужних комп'ютерних кабінети, встановлено два супутникових комплекси, що дає можливість приймати навчальні програми по телеканалах з Франції, Англії, Іспанії, Німеччини, Італії та США.
  Відповідно до вимог сьогодення значна увага приділяється формуванню як профільного, так і загальнокультурного рівня учнів. Гімназією створено бібліотеку періодичних видань, науково-методичної, навчальної і художньої літератури видань Франції, Англії, США, Німеччини, створено каталог відео- та аудіоматеріалів з англійської, французької, іспанської мови та інших відеоматеріалів, що використовуються в начальному процесі. Навчальні дисципліни повністю забезпечені комп'ютерною підтримкою, а нові інформаційні технології вміло використовуються вчителями та учнями для підготовки до уроків. В 2000-2001 навчальному році гімназія стала структурним підрозділом Дніпропетровського національного університета, і, починаючи з поточного року гімназисти мають право вступати до університету за пільговими умовами, це сталося завдяки високим досягнутим результатам та напруженій праці вчителів та учнів гімназії.
  В Жовтоводській гімназії з 1999 року діє науковий дослідницько -експериментальний учнівський центр ДВ Малої Академії наук України за історико-географічним та філологічним напрямками, активно працюють наукові товариства. Організація наукової-дослідницької роботи починається з вибору тематики досліджень, визначення її напрямків відповідно до профілю гімназіі та інтересів учнів. Саме тому гімназисти працюють над роботами з філософії, історії України, зокрема над проблемами становлення української державності, розвитку української культури. Цікавить дітей мовне багатство літературної спадщини Лесі Українки, І.П. Котляревського та інших поетів і письменників України. Не залишаються без уваги іноземні мови, хімія. В цьому напрямку діти поглиблюють свої знання з сучасної англійської та французької мови та літератури, з'ясовують окремі питання історії та культури різних країн, висвітлюють проблеми оточуючого середовища, екології. Хліб-сіль вам любі гості
  Гімназія реалізує чотири проекти Міжнародного фонду "Відродження", Програму Конгресу Миру США та програму обміну учнями з школою м. Ньюберг штату Орегон США, співпрацює з французькою асоціацією "Новий міст", яку очолює дружина президента Франції мадам Б. Шірак. Активну роботу проводить гімназія по розвитку молодіжної програми "Дебати". Працює Клуб інтернаціональної дружби "Скіфи" - керівник Помпік Л.П. Ось уже п'ятий рік гостинно відчиняє двері учнівська телестудія "Літопис" і працює власна мінітипографія, що є щедрим дарунком світової фундації українських лікарських товариств. Періодичні випуски телевізійних програм учнівської телестудії під керівництвом П.І. Макаренко та гімназійної газети "Лесині спадкоємці" під керівництвом Л.Н. Хоменко дають можливість юним журналістам та телерепортерам відчути свій рівень, підготувати себе до вступу в вищі навчальні заклади, збагатити гімназійне життя. З 1999 року виходить в світ гімназійна щорічна поетична збірка гімназистів "Краса квітневої роси".
  Внутрішне життя гімназії, її творча аура, створення духу високої культури і прагнення учнів оволодіти найвищими духовними цінностями людства регламентуються Концепцією гуманітарної гімназії, згідно якої співпраця педагога і учня має підносити їх на вищий рівень духовної культури спілкування і пізнавання навколишнього світу у всій гармонії і красі.

Жовтоводська гуманітарна гімназія ім. Лесі Українки
з поглибленим вивченням іноземних мов
при Дніпропетровському державному університеті
52210 Україна Дніпропетровська область
м. Жовті Води вул. Петровського, 18
Тел.: (056 52) 325 20, 339 01
Тел./факс (056 52) 555 56
E-mail: lesya_zhv@ukr.net

<<< Повернутися до головної сторінки